400 ПУТА ЗАЈЕДНО!

14. мај 2026.

У четвртак 4. јуна ансамбл мјузикла Цигани лете у небо прославиће своје 400. извођење. Улазнице за ово специјално играње, у којем ће учествовати обе глумачке поделе, у продаји су од суботе 16. маја:

– онлајн преко нашег сајта од 00.00

-на благајни од 13.00

За ово извођење не важе попусти.

Фото: Тамара Поповић

Премијера представе, у режији Владимира Лазића, била је 17. априла 2004. године. Иако на почетку није био дочекан са много охрабрења од стране позоришне критике, овај комад је током година израстао у мјузикл јединствене енергије, у ком ансамбл кроз руске песме Јевгенија Доге осликава једну од најлепших и најемотивнијих позоришних љубавних прича.

Током 22 године свог сценског живота, мјузикл Цигани лете у небо погледало је више од 200 000 гледалаца како на матичној, тако и на сценама  широм земље и ван ње.

Током претходних година, мењали су се и учесници у представи, а највећа промена се догодила 2020. године када је након 16 година играња Милена Васић улогу Раде предала млађим колегиницама Оливери Бацић и Миони Марковић са жељом да наставе успех ове представе у годинама које следе. У исто време, Никола Шурбановић као Лојко Зобар постао је нови члан ансамбла представе.

“Највећи адут ове представе је душа од које су саткани ликови који обитавају у њој. То је нама који играмо заносно, страствено, емотивно, искрено. Самим тим и публици која је део те магије која траје више од двадесет година!”
Оливера Бацић

Ауторски тим представе чине Ивана Димић (адаптација), Милан Недељковић (диригент), Крунослав Симић (кореограф), Герослав Зарић (сценограф) и Снежана Шимић (костимограф).

Више о учесницима представе: https://pozoristeterazije.com/predstave/cigani-lete-u-nebo/

Најновије вести

У суботу 20. јуна у 20 часова на сцени Сава Центра, мјузикл „Цигани лете у небо” свечано ће отворити 33. БЕЛЕФ фестивал! Ова раскошна представа налази се међу најтраженијима на домаћој позоришној сцени већ 22 године и ускоро обележава 400. извођење. У представи у оквиру [...]

МЕСЕЦ МЈУЗИКЛА У ЗНАКУ ГОСТОВАЊА

Јун у Позоришту на Теразијама, поред тога што је традиционално обележен слоганом „Месец мјузикла”, ове године биће у знаку бројних гостовања, фестивалских наступа и представљања мјузикла пред публиком у Београду, Србији и региону. Посебно место у јунском програму заузима мјузикл „Цигани лете у небо”, једна [...]

Резултати аудиције

Од укупно деведесет шест пријављених кандидаткиња на аудицији за улогу Вивијан у мјузиклу „Pretty Woman“, одржаној 18. маја у Позоришту на Теразијама, за ову улогу изабрана је глумица Дарија Вучко. Премијера мјузикла, у режији Југа Радивојевића, планирана је за почетак новембра. [...]

Go to Top