IN MEMORIAM Веселин Стијовић

17. октобар 2023.

У суботу 14. октобра 2023. године у Београду преминуо је глумац Позоришта на Теразијама Веселин Стијовић.

Рођен је 21. августа 1948. године у Иванграду. Каријеру је започео у Народном позоришту у Приштини, да би 1978. године постао стални члан драмског ансамбла Позоришта на Теразијама у ком остаје до одласка у пензију (2013).
Као глумац са изразито певачким способностима, остварио је преко 20 премијера у свом матичном позоришту: Сплитски акварел, Весела удовица, Кандид, Љубавно писмо, Кнегиња чардаша, Јалта Јалта, Прича о коњу, Цигани лете у небо, Човек од Ла Манче, Неки то воле вруће, Гоље, Спусти се на земљу и многе друге.

Сахрана ће се обавити у среду 18. октобра у 15.15 часова на Новом бежанијском гробљу. Опело почиње у 14.45 часова.

Фотографије: архива позоришта

Најновије вести

Отказана представа „Flashdance“ (1.6.)

Поштована публико, Због болести глумице, отказује се  извођење представе „Flashdance“ (1.6.) Улазнице купљене online биће сторниране, а новац рефундиран. Улазнице купљене на благајни можете заменити за неки други термин или наслов, или извршити повраћај новца. Телефон благајне: 011/322 9943 blagajna@pozoristeterazije.com Хвала на разумевању.

Репертоар за јун 2025.

Драго публико, изашао је јунски репертоар! Крај сезоне 2024/25 Позориште на Теразијама ће завршити под слоганом ЈУН МЕСЕЦ МЈУЗИКЛА, традиционалном акцијом која подразумева попуст од 20% током целог месеца за све представе са јунског репертоара. Први дан продаје улазница је у четвртак 22. маја: ➪ [...]

Катарза на бис

Катарза је тренутак у коме човек, суочен са уметношћу, бива огољен — пред собом, својим емоцијама, својим слабостима и снагама. То је осећај да сте препознали нешто сопствено у причи која није ваша. Да вас је неко, на сцени, погледао изнутра. То је дубока унутрашња [...]

Go to Top